Masopust v Zubří

14.02.2015 14:43

Tradice masopustů je v mnoha vesnicích a městech udržována již velmi dlouho a každá obec k masopustu přistupuje po svém. Ten v Zubří začínal u Klubu Zubří, kde se nejen tančilo, ale bylo možno si také zakoupit drobné laskominy a dobroty na zahřátí. Ani letos se samozřejmě nezapomnělo na vyhlášení nejlepší masopustní koblihy, kde se hodnotil nejen vzhled koblížků, ale zejména chuť.

 Vedle Beskyďáků (soubor Beskyd) a jejich přátel, převlečených za typické masopustní maškary se účastnili průvodu i zuberští hasiči, oblečení do historických uniforem, kteří zároveň dbali na bezpečnost.

 V průvodů bylo vidět mnoho masek, jako například medvědy, kteří si u každé ze zastávek zatancovali s paní domu. Dále se tu producírovali: řezník, řeholní sestry, myslivec, ovečky a spoustu jiných. Předem byla určena trasa, během které bylo několik zastávek k dobíjení energie kobližky, klobáskami, čajem nebo slivovicí. Průvodem zněly masopustní písničky a tancovaly se různé tanečky, aby byla v roce velká úroda. Tak zase za rok…

Fotografie nám poskytla Jarmila Vlková. Děkujeme.

Masopust v Zubří